SPINI

WEB / SPINI

Výrobce SPINI, navrhuje zrcadla, které nikde jinde neuvidíte.

Každé zrcadlo je ručně vyráběný originál, jenž pro Vás zhotový tuhlářský mistr ve svém oboru. V 80. letech zahájila Luca a Barbara Spini z Florencie již třetí generaci.

Spini se každoročně účastní prestižní výstavy Salone del Mobile v Miláně a Abitare Il Tempo ve Veroně. V roce 2021 můžete SPINI potkat v Benátkách na mezinárodní výstavě umění a řemesel HOMO FABER.

Příběh

Řezbářství Spini je plně součástí příběhu florentského řemesla. Ernesto Spini začal podnikat během 30. let ve Florencii: jeho studio bylo na Via del Campuccio v oblasti San Frediano. Poté, co Ernesto Spini posunul své první sochařské kroky, získal zkušenosti s řezbou rámů a své výtvory prodával v Toskánsku, poté v Itálii a později v zahraničí.

V 60. letech druhá generace, Sergio Spini a Elena Spini, způsobili, že podnikání žilo silným růstem, který úspěšně pokračuje i dnes. Kolekce obsahují nové produkty; společně s klasickým nábytkem byla vyvinuta nová moderní řada nábytku. Kombinace klasického i moderního stylu je charakteristickým bodem produkce Spini.

Během 80. let zahájili Luca a Barbara Spini - třetí generace - nový začátek fáze: kolekce jsou doplněny novými předměty, kde klasický styl opět žije v moderním, etnickém a minimalistickém tvaru.

V jejich ateliéru neustále vyvíjí nové projekty a experimentují s  povrchovými úpravami a novými liniemi, pokud to bude fizykálně možné, vyhoví i Vaším požadavkům.