Petra McGrath

VÝSTAVA 7.2.-31.5. | DUŠEK DÉCOR, Světova 1, 180 00

Petra McGrath Dušek Décor

 

 

 

 

 

Petra McGrath, narozena 22.8.1972 v Brandýse nad Labem. Malířka a designérka, pocházející ze Všetat u Mělníka, žije od roku 2004 střídavě v Sydney a v Praze, což se projevuje na její tvorbě. Lásku k umění a interiérům jí vštípil otec, který se celý svůj život věnuje stavitelství, designu a projektování.

Umělkyně vystavuje svá díla doma i v zahraničí.

Vystavovat díla v prostorách exkluzivního showroomu Dušek Décor byla jasná volba. Dušek Décor nabízí ryze umělecky laděný nábytek, navíc prostory navozují pocit domova a nechávají obrazy krásně vyniknout.

Tvorba Petry McGrath je abstraktní a prozrazuje výrazný vliv života v Austrálii, kde se setkává s odlišnou kulturou, životním stylem a rozmanitostí přírody. Ráda pracuje se světlem, vibrující barevností, figurativní malbou a symbolikou. Díla této malířky a designérky v lidech probouzejí radost ze života, hravost, touhu po poznání a především pozitivní postoj k životu. Na začátku to byly velmi oslovující „australské“ motivy s plachetnicemi, přírodou a figurálními náměty, postupem času přicházela i trochu jiná období. „Nikdy ovšem její tvorba nepostrádala ono signifikantní úžasné ladění převážně pastelových barev, evokujících v divákovi výrazně pozitivní náladu. Tedy pocity, kterými se chceme v dnešní době víc a víc obklopovat,“ poznamenává umělecký fotograf a portrétista Jadran Šetlík, který Petřiny počiny sleduje už několik let.

Její obrazy dýchají nezdolnou energií a nadčasovou radostí, vycházející z autorčiny suverénní spontánnosti a schopnosti improvizace, jejího citlivého vnímání okolního prostředí s průnikem dvou kultur, Evropy a Austrálie. To vše v kontextu s oprávněným sebevědomím, tvořivou lehkostí až humorností.

ZPĚT NA GALERII OBRAZŮ