DUŠEK DÉCOR MDF JE JINÁ

Rádi bychom veřejnost seznámili se současným nejrozšířenějším materiálem pro podlahové lišty v současném stavebnictví, a tím je MDF. Jenomže není MDF jako MDF. 

Co je to MDF?

Medium-Density Fibreboard (MDF) je lisovaný materiál na bázi dřeva, který se skládá především z částic dřevěných vláken spojených pryskyřicí a voskem. Je několik druhů MDF a liší se typem dřevitých vláken, vlastnostmi pryskyřice a stupněm tlaku při lisování. Naše MDF je vyrobená z tvrdých dřevin a obsahuje pryskyřici s voděodolnými vlastnostmi a označuje se HMR (High Moisture Resistant). Pro náročnější klienty umíme lišty vyrobit i z ekologické MDF anebo hotely bude zajímat protipožární MDF.

DUŠEK DÉCOR HMR MDF V313

Naše MDF je vyrobená z tvrdých dřevin a obsahuje pryskyřici s voděodolnými vlastnostmi a označuje se HMR (High Moisture Resistant). HMR MDF desky, které používáme pro výrobu lišt, byly testovány podle zkušebního modulu V313 (Wet Cyclic Test). Tento test byl speciálně vyvinut pro označení stupně odolnosti MDF proti vlhkosti. MDF desky musí ustát 3 dny ve vodě 20C, 1 den v mrazu -12C, 3 dny v peci 70C. Zaručujeme stabilitu našich desek až do vlhkosti vzduchu 75%. Lišty jsou zacelené základovou barvou a několika vrstvami RAL nátěru. Tato úprava zvyšuje voděodolnost a je nesrovnatelná s MDF lištami, které jsou polepené fólií (folie desku nechrání před vodou a ani před dalšími nežádoucími vlivy). Soklové lišty frézované z naší HMR MDF jsou vysoce odolní, protože mají nejvyšší stupeň tlaku při lisování. To znamená, že naše lišty mají nejvyšší možnou kvalitu a jsou odolné proti nárazům. Všechny naše výrobky jsou vyráběny v souladu s evropskou normou EN622, a jsou dodávány pouze od dodavatelů s certifikací FSC.

PROČ PODLAHOVÉ LIŠTY Z MDF

1. MDF, na rozdíl od přírodních dřevin, je materiál bez defektů, nekroutí se, nepopraská a nemá suky. | 2. MDF lišty mají delší životnost. Jsou nákladově nejefektivnější. | 3. Dají se lehce opravit, přebrousit a přetřít jako dřevo. | 4. Dobře chrání zdi