PETRA MCGRATH VERNISÁŽ

DUŠEK DÉCOR otevírá dveře českým umělcům

Začátkem roku 2022 to ještě v showroomu voní novotou, a jak jinak oslavit otevření showroomu, než uspořádáním krásné vernisáže.

Koncept kvalitních interiérů jak rezidenčních nebo komerčních, určitě nekončí jenom nábytkem. Oříškem k rozlousknutí je finální otázka, jak “obléct” zdi. Možná to nevíte, ale jsou to právě obrazy, které dodají konceptu estetično, smysl a duši. Od začátku nám bylo jasné, že bychom rádi smíchali design našeho portugalského a španělského nábytku s výtvarným uměním českých malířů. Měli jsme štěstí, že nás hned oslovilo několik umělců, některé jsme oslovili my a program pro vernisáže byl záhy pro rok 2022 plně obsazen. 

7.ÚNOR, 2022

První vernisáž je věnována umění Petry McGrath. Celkem 6 velkoformátových obrazů z kolekce FIGURA, ŽENA a SPLYNUTÍ, bylo instalováno v prostorách Dušek Décor showroomu. 

VIDEO

Na vernisáž přijala pozvání samotná umělkyně, která pak odletěla do Austrálie, kde momentálně žije. Na vernisáž bylo pozváno kolem 50 lidí z oblasti umění, architektury, fashion a také klienti Dušek Décor. Nálada byla velice příjemná a reportéři z iDNES natočili krátké interview s Petrou McGrath. 

Jsme poctěni, že díla této talentované umělkyně můžou být prezentovány v našem showroomu do konce května 2022. Více informací najdete na našem e-shopu. Ti, co by rádi zhlédli další umělecká díla od Petry McGrath, můžou rovněž navštívit showroom Stopka.

Více o umělkyni ZDE.

Prezentace obrazů přímo v konceptu interiéru je zcela jiná než je v galerii.

Výběr uměleckých děl do prostor byl pečlivě rozvržen tak, aby ladily k nábytku v showroomu a byly vnímány jako celek.

Obraz, pod kterým je komoda a pohovka, najednou vnímáte jako skutečnou kompozici, kterou můžete přenést do vlastního interiéru. 

Vernisáž bude probíhat do konce května. Jestli se Vám některá díla líbí, můžete se na ně přijít k nám podívat, anebo si je rovnou pověsit u Vás doma či v kanceláři.

Duškovi

Dušek Décor, Světova 1, Praha 8